اگر به کاهش وزن فکر می‌کنید باید بدنبال یک رژیم غذایی سالم و مناسب باشید. قبل از شروع رژیم‌گرفتن باید به نکاتی توجه داشته باشید تا از نتیجه رضایت داشته باشید. در این مطلب می‌خواهیم 10 نکته برای شروع یک رژیم غذایی عالی را با هم بخوانیم. در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

  1. شروع با یک رژیم غذایی

قبل از شروع هر رژیم غذایی نیاز است اطمینان حاصل کنید که کاملاً در این خصوص متعهد هستید. به عبارت دیگر، نیاز دارید برنامه‌ای داشته باشید و تصمیم بگیرید تا آن را دنبال کنید تا به اهداف مربوط به تناسب‌اندام خود برسید. علاوه بر آن، باید انگیزه مناسبی نیز برای ادامه راه داشته باشید.

  1. بهانه‌ها را کنار بگذارید

امروزه افراد زیادی قادر نیستند رژیم غذایی خود را آغاز کنند؛ زیرا فکر می‌کنند که خیلی اضافه وزن ندارند یا اینکه این عمل را به زمان دیگری محول می‌کنند. برای اینکه بهانه‌های خود را حذف کنید باید با مشکلتان رو‌به‌رو شوید و این حقیقت را که رژیم گرفتن یکی ار راه‌حل‌های مربوطه است. بپذیرید. این را به خاطر داشته باشید که بهانه‌ها ممکن است حتی وقتی به‌تازگی رژیم‌گرفتن خود را آغاز کرده‌اید، پدیدار شوند، بنابراین نیاز دارید تا برای آن بهانه‌ها آمادگی لازم را داشته باشید.

  1. تا جایی که به می‌توانید به جمع آوری اطلاعات بپردازید

اگر کاملاً تصمیم خود را گرفته‌اید که رژیم غذایی راهی برای کاهش وزن است، پس باید تا جایی که می‌توانید اطلاعات جمع آوری کنید. همچنین می‌توانید بیشتر با حقایق تغذیه‌ای مربوط به اقلام غذایی مختلف آشنا شوید.

  1. دلایل بیشتری برای رژیم گرفتن پیدا کنید

افراد مختلف دلایل مختلفی برای رژیم‌گرفتن دارند. برخی از افراد نیاز دارند برای بهبود شرایط سلامت خود این کار را انجام دهند در صورتی که دیگران می‌خواهند در لباس‌های سایز کوچک خود زیبا به نظر رسند. دلایل شما هر چه باشد همیشه آن‌ها را برای خودتان یادآور شوید تا انگیزه بیشتری برای رژیم‌گرفتن در خودتان ایجاد کنید.

  1. از لحاظ عاطفی درگیر شوید

ایجاد جرقه در عواطفتان برای دنبال کردن رژیم غذایی راه خوبی برای شروع است. دلیل این موضوع این است که می‌تواند به رژیم غذایی شما هدف و معنای بیشتری ببخشد. علاوه بر آن ، این موضوع می‌تواند اشتیاق و علاقه بیشتری نیز برای کاهش وزن در شما ایجاد کند. بنابراین، باید به طور مداوم در آینه به خودتان نگاه کنید و خودتان را با تصاویر مربوط به سال‌های گذشته خود مقایسه کنید. با انجام این کار می‌توانید برای رسیدن به اهدافتان از طریق رژیم غذایی خود انگیزه بیشتری پیدا کنید.

  1. رژیم‌گرفتن را به عنوان کاری سخت در نظر نگیرید

وقتی می‌خواهید برنامه رژیمی خود را آغاز کنید، چیزی که می‌تواند شما را از انجام این کار باز دارد، افکارتان در خصوص میزان دشواری این کار خواهد بود. بنابراین، باید این کار را به عنوان امری آسان در نظر گیرید. خودتان را به چالش بکشید و یک گام به جلو بردارید. این‌کار را عجولانه انجام ندهید، تا قادر باشید برای مدت زمان کافی این رژیم را حفظ کنید و در نهایت نتایج مدنظر خود را ببینید.

  1. رژیم غذایی مناسب خود را پیدا کنید

برنامه‌های زیادی در خصوص رژیم غذایی وجود دارد که امروزه در دسترس همه قرار دارند. درهر حال، انتخاب مناسب یکی از کلیدهای رسیدن به موفقیت در این زمینه است. برای انتخاب بهترین رژیم، باید از رژیم‌هایی که خیلی محدود کننده هستند، اجتناب کنید. علاوه بر آن، باید برنامه‌ای را نیز انتخاب کنید که افراد از آن رضایت داشته‌اند.

  1. ذهنیت مثبت خود را حفظ کنید

اگر در دنبال کردن یک رژیم یا آغاز رژیمی با مشکل مواجه هستید، در حقیقت می‌توانید از اظهار نظر مثبت برای آن بهره بگیرید. اظهارات مثبت یعنی اینکه با سخنان مثبت در مورد آنچه می‌خواهید به دست آورید، ذهن ناخودآگاه خودتان را تغذیه کنید. با انجام این کار می‌توانید ذهنیت مناسبی در خصوص آغاز رژیم خود یا حفظ آن پیدا کنید.

  1. از خانواده بخواهید که حامی شما باشند

نیازی نیست در هنگام رژیم‌گرفتن تنها باشید. هر چند اعضای دیگر خانواده‌تان ممکن است رژیمی را دنبال نکنند اما می‌توانند در حقیقت شما را در این خصوص حمایت کنند تا قادر شوید به اهدافتان برسید. برای رسیدن به این مهم، باید به آن‌ها در مورد رژیم خود بگویید. با انجام این کار، می‌توانند در شروع رژیم غذایی به شما یاری رسانند. علاوه بر آن، همچنین می‌توانند به طور مداوم به شما یادآور شوند که چه غذایی بخورید.

  1. رژیم‌گرفتن را برای خودتان آسان‌تر کنید

برخی از افراد ممکن است چند روز اول رژیم را سخت بدانند. بنابراین، باید به دنبال راه‌حلی باشید تا این رژیم را برای خودتان آسان‌تر کنید. یکی از چیزهایی که می‌توانید دراین‌باره انجام دهید این است که مطئمن شوید تنها غذاهای سالمی که می‌توانید بخورید در یخچالتان یافت می‌شود. علاوه بر آن، باید با غذاهای سالم‌تری آغاز کنید که در حقیقت دوست دارید.

منبع مقاله

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *