با توجه به فراوانی افراد دیابتی در کشور، جدیدترین به‌روزرسانی نرم‌‌افزار Diabetes Journey به‌ صورت رایگان در دسترس پزشکان کشور قرار دارد.

به گزارش فانا، دیابت از بیماری‌های مزمن نسبتاً شایع در جهان و درحال رشد فزاینده‌ای است. طی دهه‏‌های اخیر، مطالعات همه‌گیر شناختی (اپیدمیولوژیک) متعددی درباره شیوع دیابت نوع دو در کشور ایران به انجام رسیده‌ است که بر پایه آنها جمعیت دیابتی‏‌های ایران بیش از پنج میلیون نفر برآورد شده است. این آمار بیانگر این است که باید اقدام سریع و موثری برای تشخیص و درمان بیماری دیابت انجام داد و خصوصا پزشکان داخلی و عمومی که خط اول سیستم درمانی کشور هستند باید از اصول درمان دیابت بر اساس دستورالعمل‌های معتبر بین‌المللی آگاه باشند.

بر همین اساس شرکت نوونوردیسک پارس، برنامه Diabetes Journey را به‌ عنوان یک راه ساده و کاربردی و با بالاترین درجه اعتبار علمی و براساس دستور‌العمل‌های معتبر جهانی که در سال 2020 مجددا به‌روز شده برای کمک به درمان بیماران دیابتی نوع 2 بالای 18 سال به پزشکان پیشنهاد می‌کند.

این برنامه با دریافت معیارهای تشخیصی دیابت مانند قند خون (ناشتا، بعد از غذا و سه‌ ماهه)، محاسبه میزان عملکرد کلیه‌ها با معیار eGFR و همچنین در نظر گرفتن بیماری‌هایی مانند قلبی و عروقی، چاقی، ریسک بالای بیماری‌های احتقانی قلب و ریسک بالای افت قند خون به پزشک کمک می‌کند تا درمان مناسبی منطبق بر آخرین پروتکل‌های انجمن دیابت آمریکا ADA 2020 (American Diabetes Association 2020) برای بیمار تجویز کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نوونوردیسک پارس، این برنامه تایید شده توسط انجمن غدد ایران به‌ صورت رایگان بر روی تمامی ابزارها اعم از موبایل و رایانه قابل استفاده بوده و براساس داروهای موجود در ایران به‌روزرسانی شده است که البته تمام گروه‌های دارویی درمان دیابت براساس نام ژنریک در برنامه وجود دارند.

سازوکار نخستین اپلیکیشن پزشک‌محور تشخیص و درمان دیابت نوع 2 در افراد بالغ به این گونه است که به پزشک در بررسی اثرگذاری درمان فعلی بیمار کمک کرده و چنانچه نیاز به تغییر داشته باشد امکان تغییر را برای پزشک فراهم می‌آورد و با توجه به حساسیت بیمار به داروهای دیابتی، بهترین درمان را با تمرکز بر آخرین دستورالعمل‌های درمان دیابت و داروهای موجود در ایران به پزشک پیشنهاد می‌دهد.

از آنجایی که این برنامه برای پزشکان طراحی شده است برای استفاده از برنامه وارد کردن نام، نام خانوادگی و شماره نظام پزشکی الزامی است و این اطلاعات فقط برای ثبت‌نام در برنامه است و با هیچ سازمان و نهادی به اشتراک گذاشته نخواهد شد. این برنامه برای  تسهیل و تسریع تصمیم‌گیری در تشخیص و درمان دیابت یک اپلیکیشن مفید صرفا برای پزشکان است.

پزشکان علاقه‌مند می‌توانند این برنامه را برای استفاده بر روی کامپیوتر از نشانی http://diabetesjourney.care دریافت کنند. همچنین این برنامه در اپ‌استور به نشانی  https://apps.apple.com/us/app/diabetes-journey/id1258089997 و در گوگل‌پلی در نشانی https://play.google.com/store/apps/details?id=com.novonordisk.RealityCheck در دسترس است. اطلاعات بیشتر درباره این نرم افزار در لینک http://novonordisk-pars.com/dj موجود است و  همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در نصب یا اجرای برنامه، شماره تماس 02188206677 پاسخگوی کاربران و علاقه‌مندان خواهدبود.

نوشته های اخیر

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید