چه نکاتی راهنگام خرید مکمل های غذایی مد نظر قرار دهیم؟

با عنایت به تنوع محصولات موجود در بازار، تصمیم گیری در مورد اینکه از کدام مکمل های ویتامینی استفاده شود روز به روز سخت تر می شود. توجه به نکات زیرمیتواند ما را  در انتخاب یک محصول مناسب کمک کند

تائیدیه محصول از سازمان غذا و دارو (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) که برای مکمل ها به صورت شماره ای به نام) IRC ویا شماره پروانه بهداشتی واردات) که به صورت برچسبی فارسی روی قوطی محصول درج میگردد.

لیبل اصالت الصاق شده بر روی محصول، در صورت شک به اصالت محصول با ارسال شماره حک شده بر روی آن به سامانه قاچاق سازمان غذا و دارو می توان از اصالت محصول مطمئن شد.

تاریخ انقضاء، شماره بچ تولید، اسم شرکت وارد کننده نیز باید مورد توجه باشد.

با عنایت به اینکه طبق قوانین وزارت بهداشت و درمان و سازمان غذا و داروی ایران، عرضه مکمل های غذایی فقط از طریق داروخانه های ها مقدورمی باشد پس تهیه مکملهای غذایی از طریق داروخانه های یکی از راههای مطمئن در خریداری مکملها می باشد.

علاوه بر آن توجه به نام و شرایط شرکت تولید کننده، و مواد موثره مکمل خریداری شده نیز جزو مواردی است که کاملا باید مورد توجه قرار گیرد.

برچسب مکمل را از لحاظ وجود ترکیبات کمکی چک کنید. برخی مکمل ها شامل ترکیباتی چون گندم، ذرت، تخم مرغ و یا ژلاتین هستند. اگر آلرژی غذایی دارید و یا به این مواد حساسیت دارید مراقب باشید مکملی را انتخاب کنید که فاقد این ترکیبات باشد.

 

استفاده از برخی از مکملهای غذایی محدودیت مصرف برای گروه یا سن خاصی را دارد که این موارد نیز در خرید مکمل غذایی باید مورد توجه قرار گیرد مثلا برخی از مکمل های غذایی برای برزگسالان فرموله شده اند و یا برخی از آنها برای آقایان و یا خانمها قابل استفاده اند.

در ضمن برخی از مکملهای غذایی برای دوران حاملگی و یا شیردهی منع و یا محدودیت مصرف دارند که این موارد نیز برای مصرف باید مورد توجه قرار گیرند.

 

(021) 66431613

info@aylartebazar.com

تهران ، کارگر شمالی ، بالاتر از بلوار کشاورز ، کوچه ارجمند ، پلاک 13

© 2017 AylarTebAzar All Rights Reserved, Design & Develop by Amin